SPOLKU Trávník a Naděje

Co bychom chtěli vylepšit.

16. srpna 2011 v 10:16 | Stani |  AKCE SPOLKU
Na poslední schůzi výboru našeho občanského sdružení jsme připravovali zabezpečení nadcházející výroční členské schůze. Diskutovalo se co se podařilo zlepšit a co ne. Předpokládáme, že členská schůze další možnosti zlepšování ještě navrhne. Pro oživení jsme se zašli podívat na místa ještě z minulosti nesplněných úkolů a také na nová místa, kde bychom chtěli ve spolupráci s MÚ Cvikov zajistit zlepšení současného stavu.

1) Doposavad nevyřešený je úkol odvodnění cesty na Milštejn, až po silničku v Naději. Stav je stále horší, povrch je zdevastovaný neodvodněním plochy skládky dřeva před lesem a těžkou technikou při odstraňování důsledků loňského "tornáda".

Na obrázku vpravo je vidět, že voda z cesty v lese je svedena mimo skládkovou plochu. Nevytéká do cesty.
Celý stav cesty je velmi nebezpečný pro turistiku, je devastační i pro motorová vozidla jedoucí k chalupám našich členů.
Řešením je vybudování svodné škarpy, problém je její dolní vyústění na silničku. Bez této úpravy je oprava nemožná.

2) Dalším opakovaným požadavkem na opravu je stav silničky z Trávníka do Naděje. Těžká lesní technika, zejména svozová vozidla, ničí tuto silničku. Dobře je to vidět na rovince před penzionem U Naděje. V některých místech se již vytvářejí výmoly. Silnička je ve správě obce. Několik let požadujeme její opravu. Na úrovni obce proběhla v minulosti jednání se zúčastněnými firmami lesních závodů. Zejména v důsledku loňské kalamity by bylo třeba opět jednat s Lesy Č.R., aby na opravu přispěly, jako hlavní devastátor této komunikace.


3) Trvolou "bolestí" jsou neukáznění, lépe řečeno bezohlední řidiči motorových vozidel, kteří projíždějí po hlavní silnici Trávníkem. Předepsaná padesátka je pro mnohé jen úsměvnou záležitostí. Přitom nepřehledná zatáčka "u Šveců" je velmi nebezpečná. V případě silničky do Naděje je smutným faktem, že ne zrovna ohleduplní řídiči jsou někteří obyvatelé Naděje, nebo jejich návštěvníci. Omezení na 40km/hod a dokonce na 30km/hod je zbytečným paradoxem v případě, kdyby si řidiči uvědomili, že jedou po obslužné komunikaci, která slouží chodcům, cyklistům a hlavně prochází místy, kde je i možný pohyb dětí.Cedule jsou bohužel často zbytečné, protože přirozená ohleduplnost mnohým řidičům chybí.Je smutné, že se naše OS obrací na Městskou policii Cvikov, která změří rychlost radarem. Tato spolupráce byla obnovena po změnách v předpisech. Více by ale pomohla osvěta, kterou by naši členové a příznivci prováděli "doma" a ve svém okolí. O bezohledných řidičích se většinou ví.

4) Je smutným jevem, že "sběrači" železa se nezastaví ani u ukradení krytů odvodňovacích strouh. V Trávníku se tak stalo již podruhé.

V případě odbočky u zrcadla do dolního Trávníka je třeba zajistit zrekonstruování odvodnění cesty a osadit strouhu "neprodejnou" mříží, stejně jako na odbočce na "kopec".

5) "Nebezpečná" zatáčka u Šveců se může stát v období mrazů místem těžké nehody. Může se tak stát proto,


že škarpa po levé straně silnice je před odbočkou " na kopec" zanesená, je mělká a přetéká v silném proudu v místě zatáčky na pravou stranu silnice. V tomto místě se vytváří ledovka. Silnici spravují silničáři v Č. Lípě. Bude třeba, aby je MÚ Cvikov na tuto závadu upozornil.

6) O několik metrů blíže ke Cvikovu je na otočce několik stříbrných smrků, které do loňského "tornáda" tvořily velmi hezkou skupinu stromů při vjezdu do Trávníka. Nyní jsou smutným torzem.


Oba krajní stromy zaačaly zvedat větve a asi vytvoří nové špičky. Potřebovaly by ale seříznout došikma roztřepený kmen. Bohužel ten prostřední je poškozený tak, že asi bude nutné jej likvidovat. To je nový námět pro jednání s obcí.

7) Sekání trávy. O tomto se určitě na naší schůzi bude hovořit. Služby města Cvikova svůj úkol posekat trávu na obecních pozemcích, především okolo cest splnily dobře. Pastvinářská firma Jagra to provedla pro nás "na poslední chvíli", ale pro příští rok je dohodnuta změna termínu. Problémové jsou některé soukromé parcely majitelů, kteří se o ně nestarají, jako o tuto vedle Zámečku.


Každý rok jsou někteří majitelé upozorněni MÚ Cvikov, že je jejich povinností zamezit sekáním šíření plevelů. Současně jim je nabídnuto, že nemohou-li tuto povinnost splnit, mohou za úplatu využít Služeb Města Cvikova.
V případě této parcely se tak v minulosti již stalo. Neposekání může mít za následek i finanční pokutu.

Zveřejnili jsme několik námětů k diskuzi. Předpokládáme, že takovýmto způsobem bychom Vás chtěli informovat o aktivitách našeho sdružení. Dofáme, že využijete kontaktní adresu a zašlete nám své náměty, případně i s fotografiemi k možnému zveřejnění na našich stránkách. Tuto činnost časově neomezujeme. Upozorňujeme pouze, že jde o záležitosti, které by měly přispívat ke zlepšování životního prostředí Trávníka a Naděje a rozvíjet naší vzájemnou spolupráci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chajda | 17. srpna 2011 v 8:51 | Reagovat

Mám ověřeno, že na tom pozemku v bodě 7 vloni majitelé zaplatili posekání SMC a letos si na to už zase objednali soukromě posekání. Asi to počasí zatím nedovolilo.

2 Ludvík Šajtar | 19. srpna 2011 v 20:43 | Reagovat

Dovoluji si pouze podotknout, že hlavním devastátorem vozovky v případě bodu číslo 2, obrázku napravo - nebyly LČR nýbrž zcela evidentně Marius Pedersen (popeláři).

3 Stani | 20. srpna 2011 v 16:48 | Reagovat

[1]:

[2]: Ano. Požadujeme po ukončení velké těžby dřeva aby obec vyvolala jednání se všemi zúčastněnými k opravě silničky.
Stani.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama