SPOLKU Trávník a Naděje

STALO SE V ZÁŘÍ

29. září 2011 v 22:35 | stani |  NAŠE AKTUALITY
Především se omlouváme všem členům a příznivcům našeho OS, že se na stránkách našeho blogu tři týdny nic nedělo. Šlo o technický problém, došlo k odpojení od Internetu. Doufejme, že se vše již se zdarem vyřešilo.

Navštívili jsme paní starostku.

V pátek 9. září jsme ve skupině p. Rutar, p. Procházka a p. Stanislav navštívili na radnici paní starostku Mgr. Šárku Jakobi. Paní starostce jsme předali zápis a usnesení z VČS. Vysvětlili jsme některé obavy a doporučení k životnímu prostředí v Trávníku a Naději, která zazněla na naší schůzi. Také jsme paní starostce předali fotodokumentaci k těmto záležitostem. Z diskuze jen informativně:
Upozornili jsme, že Lesy ČR dokončují rekonstrukci cesty na Milštejn a požádali jsme, aby město urychleně jednalo o možnosti kooperace v případě oprav cest a silničky do Naděje, které byly poničeny při svozu dřeva po loňské kalamitě.
Zastupitelstvo rozhodlo o platnosti ceníku ve sběrném dvoře - pokud nemáte trvalé bydliště v Trávníku-Naději, pak ve sběrném dvoře budete za odložení odpadu platit podle ceníku. Upozornili jsme, že to bude podporovat nepořádky u kontejnerů a popelnic.
Požadavek na zřízení informačního radaru, měřícího rychlost v Trávníku, je těžko splnitelný, jde o drahou investici, město má málo finančních prostředků.
Bylo nám doporučeno, abychom se písemně obrátili na Radu Zastupitelstva, která má možnost rozhodnout o náročnějších realizacích požadavků z naší členské schůze. Obdobně máme postupovat i v případě přiblížení cyklostezky a zimní běžecké trati blíže k Trávníku.

Paní starostka nám doporučila, abychom vše projednali následně s ředitelem SMC panem Křovákem.
V pondělí 22.září jsme do podatelny doručili dopis Radě Zastupitelstva, která o něm v úterý jednala. S případnou odpovědí Vás seznámíme.

Z jednání s ředitelem SMC.

V pondělí 12. září jsme navštívili ( p.Rutar a p. Stanislav) ředitele SMC p. Křováka.
Předali jsme mu zápis z VČS a fotodokumentaci. V případě cesty na Milštejn pan ředitel přislíbil jednat s Lesy ČR. Projednali jsme nutnost oprav silniček do dolního Trávníku a do Naděje, opravu svodného žlabu od zrcadla do dolního Trávníku. A některé další drobnosti.
V té době již byla provedena oprava cesty k Novotným a Sittům, zdevastovaná těžbou dřeva z obecního lesa a dešti. Díry byly zaválcovány drobným štěrkem. Podle našeho názoru je oprava nedostačující, déšť štěrk vyplavuje na silničku do Naděje.

Byla provedena oprava svodného žlabu u zrcadla v Trávníku. Byla namontována nová mříž. Obetonování bylo pouze opraveno, ale nebylo zesíleno.

Asfaltovým štěrkem byly zaválcovány největší výmoly v celé délce silniček do dolního Trávníku a do Naděje až k Hamru. Stav se určitě zlepšil, zejména pro jízdu na kole je stav bezpečnější. Základní problém rozlámání povrchu po svozu dřeva tato potřebná, leč provizorní oprava neřeší.


Lesy ČR dokončily opravu cesty na Milštejn.

Naválcováním hrubého štěrku byla opravena celá cesta od odbočky ze silničky do Naděje. Od lesní závory byla vyčištěna svodná škarpa podél lesa, odvádějící vodu z lesní cesty na Milštejn.


Je škoda, že nebyla vyměněna roura pod závorou. Je úzká a při dešti se zaplavuje a ucpává. Pan Rutar jednal s Lesy ČR v Č. Lípě o dodatečnou výměnu svodné roury u závory za větší. Je možné, že Lesy ještě rouru vymění.


V dopise Radě Zastupitelstva MC jsme uvedli, že Lesy ČR opravily i část cesty od odbočky na Milštejn, která je v majetku obce, ale pokud obec nedokončí povrchovou úpravu cesty a neprovede se odvodnění dešťové vody do rekonstruované škarpy, bude tato oprava neúčinná.


Čekáme na rozhodnutí Rady Zastupitelstva.

Informace z 18. schůze Rady města Cvikova 20. září 2011

účast: 6 členů rady , 1 omluven PharmDr. Skopová

393/11
Bere na vědomí dopis občanského sdružení Trávník a Naděje z 20. srpna 2011 s požadavky na opravy místních komunikací a cest. Požadavky postupně řešeny dle možností města. Na požadavky odpoví starostka města dle projednání. (6 pro, 1 nepřítomen)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama