SPOLKU Trávník a Naděje

Stanovisko výboru OS Trávníku a Naděje k odpovědi Rady Zastupitelstva

10. listopadu 2011 v 20:26 | výbor |  AKCE SPOLKU
Výbor OS TN vzal na vědomí odpověď Rady zastupitelstva města Cvikova na dopis ze dne 19.září 2011.
Je nám líto, že obec Cvikov nezareagovala včas na prováděnou opravu lesní cesty ze silnice v Naději na Milštejn. Lesy ČR opravovaly cestu na vlastních pozemcích včetně odvodnění. K tomu na naší přímluvu a hlavně z vlastní iniciativy provizorně opravily i část cesty na pozemku obce, ale bez jejího odvodnění (informace v našem Zpravodaji). Litujeme, že když už největší finanční náklady na opravu cesty provedly a zaplatily Lesy ČR, obec Cvikov za malé náklady opravu nedotáhla do konce. Jednalo se o svedení dešťové vody do škarpy, kterou je nutné prohloubit a částečně obnovit. Je smutné, že dnes pěkně vyhlížející lesní cesta bude opět splavená na cestu Trávník-Naděje, jak se již v minulosti po provizorních opravách stalo. Členové výboru několikrát navštívili místo opravy, zhotovili fotodokumentaci a včas ji předali obci. Předseda OS osobně jednal s p. Kadlecem z Lesů ČR o vylepšení provedené opravy v lese, což příčnými odvodňovacími kanálky Lesy provedly.Nepodařilo se již vyměnit odpadní rouru pod cestou za větší. O této opravě lesní cesty předseda OS jednal i s ředitelem SMC a doporučoval, aby se spojili s Lesy ČR (byla by zřejmě i možnost využít těžkou techniku lesů k dokončení opravy). Bude-li vůbec někdy prováděna oprava části této cesty, bude za mnohem vyšší finanční náklady.
Některé další náměty, které byly vzneseny na naší výroční členské schůzi, jsme postoupili RZ, protože není v možnostech OS tyto záležitosti řešit. Neměli jsme na mysli, aby obec prováděla prohloubení a upravení hlavní silnice Cvikov - Mařenice (vytékání vody ze škarpy na silnici a v zimě následné namrznutí na vozovce v zatáčce - možnost havárie vozidel), ale aby tuto skutečnost projednala se správcem komunikace i když se jedná cca o 20-30m.
Chápeme, že finanční situace města Cvikova je složitá, proto děkujeme i za provizorní provedení oprav silniček v Trávníku a v Naději, kterými se zlepšila sjízdnost a bezpečnost provozu.
Výbor OS Trávníku a Naděje
V Trávníku a Naději 8.11.2011
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama