SPOLKU Trávník a Naděje

Založili jsme novou rubriku

9. prosince 2011 v 16:09 | stani |  HISTORIE
Jak čas ubíhá, tak to co zažili ti z nás, co v Trávníku a Naději pobýváme dlouhá léta, mizí a často se ztrácí do zapomenutí. A je to škoda. I pamětníci dnes obtížně vzpomínají, jak to v Trávníku a Naději vypadalo v době jejich mládí. Občas se objevují fotografie již neexistujících chalup a informace o tom, jak obě části vesniček společně prožily různé události a změny. Také se občas objeví i zajímavosti z dob dávno minulých, zejména z období po vzniku ČSR, nebo i starších.
Domníváme se, že je mnoho informací, včetně obrazových dokumentů, které stále leží v zapomenutí někde v našich archivech, nebo i ve vzpomínkách těch našich nejstarších, které by bylo zapotřebí archivovat a uchovat je i pro ty, co tuto dobu nezažili.
V nejbližší době se v této rubrice objeví několik článků z
Historie Cvikova
Historie Trávníka
Historie Naděje
Historie okolí,
které napsal náš člen pan Ing. Zdeněk Procházka, který dlouhodobě takové zajímavosti archivuje.
Informace z nich, jak věříme, vyvolají zájem a odezvu u členů našeho sdružení, ale i u všech zájemců o historii Trávníka a Naděje. Všechny příspěvky zveřejníme s vaším autorstvím v této rubrice. Nejde jen o historické dokumenty, ale i autentický popis událostí, jak je pamatujete vy či někdo z vašeho okolí.
Věříme, že se do této akce zapojí co nejvíce z nás. Výsledky svého pátrání můžete zaslat na adresu vitstanislav(zavináč)volny.cz, nebo na prochpra(zavináč)volny.cz .
Na spolupráci se těšíme.
Za Trávnicko-Nadějský zpravodaj
Vít Stanislav
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec | Web | 13. ledna 2012 v 3:29 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama