SPOLKU Trávník a Naděje

Květen 2012

Nebyla to fáma

19. května 2012 v 13:36 | stani |  CVIKOVSKÉ NOVINKY
V pátek 11.května byl Penny market otevřen pro nedočkavé kupující. Nebyli jsme při otevření, ale na fotografiích, opožděných o několik dnů, je toho vidět asi stejně.


Obchod má klasickou úpravu okolí. Dostatek místa na parkování, což je pro "strategickou" polohu, při hlavní silnici na Liberec, jeho výhoda. Příjezd je celkem snadný, dá se přijet i z cvikovského náměstí směrem na Lindavu a pak odbočit před zrcadlem vpravo do uličky Kolárova a do Tovární. Pro autoprovoz je to ale krkolomná jízda, Tovární je po kopání přípojek nedodělaná. Lépe je použít příjezd z hlavní silnice na Liberec.
Vnitřní úprava obchodu je již v modernější verzi, jako je market v Boru, uspořádání regálů je
přehlednější. Součástí je i řeznictví Procházka, kde mimo masa a uzenin je i pultová cukrárna.


Pro Cvikov a blízké okolí se otevřením obchodu zlepšila možnost moderního nakupování na jednom místě. To je vylepšení očekávané a potřebné.
Je to však velká konkurence pro obchodníky na cvikovském náměstí, které bohužel postupným uzavíráním obchodů na významu centra ztrácí. Otevření Penny marketu bylo zejména v samoobsluze ENAPO citelně znát. S tím, aby se náměstí nestalo opuštěným, s nezajímavými a zavřenými obchody, by se mělo Zastupitelstvo obce a vedení města, co nejdříve zabývat.
Herny a vietnamské "koloniály" to nezachrání.

Zaručená zpráva ,"už byl otevřen".

1. května 2012 v 22:00 | stani |  CVIKOVSKÉ NOVINKY
Mělo ae tak stát v neděli 29.dubna. Byla to fáma. V pondělí to na stavbě vypadalo tak, jak je vidět na fotografiích, žádné kvaltování. Tu a tam se pracovalo.


Protože někdy mají sousedé lepší iformace, z ústního podání jedné paní ze sousedství, jsme získali informaci, že to snad bude v pátek 11.května.Snad to stihnou do prázdnin.
Ale vedle na autobusovém nádraží probíhá rychle jeho rekonstrukce. Bylo to zapotřebí. A ještě jeden hezký obrázek z jarního Cvikova. Před kostelem rozkvetla magnolie.