SPOLKU Trávník a Naděje

Září 2012

Midsomer v Trávníku

25. září 2012 v 22:09 | stani |  ZAJÍMAVOSTI Z TRÁVNÍKU A NADĚJE
Neděste se. Žádné vraždy, jako v populárním britském detektivním seriálu, se v Trávníku během léta neudály. Ale pro několik nadšených zahrádkářek z našich řad, se jeden midsomerský příběh stal inspirací k uskutečnění soutěžě o nejheztší zahradu zatím ne v celémTrávníku, ale pouze v této uzavřené skupině našich odvážných zahradnic.
.

Pro účastnice, které z níže uvedeného obrázku dobře známe, se soutěž, kromě zahrádkářských kvalit, stala i vítanou společenskou událostí, která se konala jednou týdně, zpravidla ve čtvrtek, po řadu týdnů v červenci a srpnu.


Povinností každé účastnice soutěže bylo připravit ve své zahradě její prohlídku a společenskou párty,
na které byly diskutovány nejen zahrádkářské dojmy. Samozřejmostí byla i ochutnávka domácích specialit, které všechny účastnice na párty donesly. Lehké alkoholické nápoje byly vítány.

Nedodržíme pořadí v jakém návštěvy probíhaly, není to podstatné. Zde je párty u paní Dědinové, vždy bylo krásné počasí a krásné květinové prostředí. Doprovod tvořila vnoučata účastnic.

U paní Novotné, s krásnými liliemi.


U paní Krupkové a paní Petrové.

Na závěr soutěže zasedala porota složená ze všech účastnic, která vyhodnotila průběh, celkový dojem z navštívené zahrady a společenskou úroveň všech setkání. Účastnice se shodly, že vítězem tohoto zahajovacího ročníku se stala paní Procházková s touto krásnou zahradou.


Protože se nepodařilo v tomto ročníku navštívit zahrady všech účastnic soutěže, bude soutěž pokračovaat v létě r.2013.
Dámy také uvažují o případných cenách a samozřejmě, pokud se objeví další zájemci, může se soutěž rozšířit.
V každém případě všem našim zahradnicím blahopřejeme a těšíme se na další ročník.

web stránky KROMPACH

23. září 2012 v 10:07 ODKAZY NA WEBOVÉ STRÁNKY
stránky občanského Sdružení pro Krompach najdete na
http://www.spk_krompach.wbs.cz/