SPOLKU Trávník a Naděje

Říjen 2013

Zabíjačka na náměstí ve Cvikově

20. října 2013 v 13:11 | administrator |  CVIKOVSKÉ NOVINKY
Minulou sobotu, 12. října se na náměstí ve Cvikově konal jarmark spojený se zabíjačkou.Fotografie jsou pořízeny v devět hodin dopoledne, kdy se akce rozjížděla. Jarmark ve spolupráci pořádaly Fotbalový klub Cvikov, MŠ a ZŠ Cvikov, Maso a uzeniny Pavel Neckář a Odbor kultury OÚ.


Stánky řeznictví pana Neckáře byly v obležení, za dobré ceny jste si zde mohli zakoupit klasické zabíjačkové produkty, které se přímo před účastníky vyráběly.
To, co jste si zakoupili, bylo možné hned zkonzumovat na připraveném posezení a zapít dobrým pivem. Posezení bylo později zakryto mobilním stanem.


Trochu netradiční pohled na vchod do Obecního úřadu se spokojeným výrazem pašíka smířeného se svým osudem.Od 10hod. do 18 hod. vystupovaly na mobilním podiu country kapely a konalo se zde divadelní představení pro děti.
Škoda, že počasí této podzimní cvikovské akci nepřálo, ale účast byla i tak dost velká. Když jsme se v 16 hod. opět na náměstí přišli podívat, tak z hodů už nezbyla ani jitrnička.
Těšíme se na jarmark v příštím roce.

Kdo si počká, ten se dočká

4. října 2013 v 10:20 | stani |  NAŠE AKTUALITY
Pořekadlo, které ve většině případů má kladný výsledek. V našem případě stoprocentní. Napsali jsme v článku o návštěvě u paní starostky, že se oprava cesty od závory ke Křížku od fy Lesy České republiky asi neočekává, upozornění v diskuzi z naší VČS se nebude realizovat.
Omyl. V den, kdy jsme to na místě nafotografovali, nebylo o žádné práci u louže na cestě ani potuchy.


Pár dní na to, fa Lesy ČR zahájila rekonstrukci celé cesty, včetně položení odvodňovacích rour, až k zaniklému krmelci, kterému se říkalo "U jelena".


Tyto fotografie jsou ze 27. září a to už se na cestě pilně pracovalo.


Těžko můžeme předpokládat, že by intuice byla příčinou toho, že lesáci plní přání "Nadějských",
aby se dalo projít cestu bez holinek. Na Křížek se touto cestou asi dostaneme pohodlně i v polobotkách. Je dobré, že opravy cest v lesích okolo Naděje pokračují.