SPOLKU Trávník a Naděje

Duben 2014

Modernizace přístupové komunikace k hraničnímu přechodu Krompach - Jonsdorf

27. dubna 2014 v 13:25 | administrator |  NAŠE AKTUALITY
Po otevření hraničního přechodu Krompach-Jonsdorf pro motorová vozidla, jsme si v minulých letech rychle zvykli na možnost podstatně kratší dosažitelnosti Jonsdorfu, Oybina a Žitavy. Ti kteří využili nabídky obce, bezplatného výletu silničním vláčkem ze Cvikova až do Oybinu, na vlastní "kůži" pocítili účinky "tankodromu" silničky k hraničnímu přechodu.Ve špatném stavu byla i silnice od Juliovky.


V minulém roce byla zrekonstruována silnice z Juliovky do Krompachu a silnice z Krompachu přez Babiččin odpočinek do Heřmanic.Od Juliovky až do Heřmanic je komunikace nyní ve stejné kvalitě jako silnice Cvikov -Trávník-Mařenice.
Od srpna minulého roku zahájil investor- Liberecký kraj, rekonstrukci zbývající části komunikace od kostela v Krompachu, až na státní hranici.Práce by měly být ukončeny v červenci tohoto roku.


Po celou dobu rekonstrukce má být průjezd do Německa zachován pomocí objízdné trasy, kterou jsme projeli.
Nad zámkem je průjezd stávající rekonstruovanou silnicí zakázán.Za poštou, od parkoviště vede vlevo objízdná trasa, která zatím není nijak omezena a je obousměrná.


Celá objízdná trasa je provizorní, štěrková na měkkém podkladu a po dešti může být špatně sjízdná.Vyžaduje pomalou a opatrnou jízdu s ohledem na pozemky přilehlých chalup.


Za bývalou budovou policie ČR ve směru Na Valech se zahne vlevo a pokračuje se do údolí k původnímu přechodu Krompach-Jonsdorf.


Po dokončení rekonstrukce ke státní hranici, bude silnice od Juliovky do příhraničních letovisek v Německu konečně v kvalitě, kterou výletníci ve vláčku v minulosti zaznamenali ve chvíli, kdy vláček přejel státní hranici do Německa.
Zlepšení nepocítí jen turisté na čtyřech kolech, celá trasa bude daleko průjezdnější a bezpečnější i pro cykloturistiku a pro pochodníky. Provoz bude i méně hlučný pro obyvatele z domů, stojících v Krompachu poblíž této komunikace.

Další informace získáte na stránkách:

http://prochpra-travnik.blogspot.cz/
a
www.spk_krompach.wbs.cz
(č. 03/14 - zvláštní číslo 1)