SPOLKU Trávník a Naděje

Listopad 2015

Podzimní rozhlédnutí

15. listopadu 2015 v 21:26 | stani |  NAŠE AKTUALITY

Při návštěvě rozhledny na Hvozdu, jsme v září pořídili tento silně zvětšený obrázek Trávníku, na svahu Trávnického vrchu, v pozadí s Klíčem. Vlevo od něj je nezřetelně vidět Nový Bor. Podmínky pro fotografování nám neumožnily kvalitnější fotografii.


Z rozhledny vidíte Krompach s Luží v pozadí. Pod vámi leží Lužické boudy. Na německé straně Hain a dále Oybin s hradem. Až k Žitavě a do Polska.


Pro ty z vás, kteří ať z jakýchkoliv důvodů na Hvozdu ještě nebyli, určitě potěší možnost, že tyto pohledy je možné vidět, aniž byste na kopec vystoupali. Stačí si sednout k počítači a otevřít si stránku web kamery na Hvozdu. http://cdn.netrex/7/index.ph...=800&height=450 , nebo ve vyhledávači zadat webkamera Hvozd.


Pokud nad Lužickými horami svítí Slunce, budete mít dobrý rozhled jen o málo horší než z rozhledny. Kamera je umístěná na jejím vrcholu.Panorama začíná na úrovni Jablonného v Podještědí a končí u Ještědu, pak se točí zpět. Zastaví, přiblíží Hain a pak totéž provede u hradu Oybin.
K zvláštním pohledům z věže se z pohodlí od počítače dostanete i tehdy, když je inverze a z Trávníku je vrchol zahalen mraky.


Tam pod mraky jsou Trávník a Naděje.