SPOLKU Trávník a Naděje

Prosinec 2015

"DYNOSAUŘI" v Trávníku

20. prosince 2015 v 20:28 | administrator
Náš Spolek Trávník a Naděje v posledních letech pořádal několik akcí, které by se mohly stát tradcí. Jednou z nich, jsou "DYNOSAUŘI" v Trávníku a Naději. Předem upozorňujeme, že nejde o vykopávky dinosaurů v oblasti Trávníku, ani o turistickou akci hledání po jejich stopách.


"DYNOSAUŘI" je zatím provozní název country kapely, jejímž kapelníkem je Neptun, vlastním jménem Petr Němec. Kamarád, bydlící v Novém Boru, který se s naší trávnicko - nadějskou partou účastní mnohých, velmi tradičních akcí. Na druhém snímku je zachycen při velikonočních oslavách, kterým říkáme"Sedmnáct zastavení jara".
Petr jich absolvoval hodně, těch zastavení je však kolem dvaceti. Hraje při nich naše kapela, která má umělecký název "Trávnický disharmonický orchestr." Petr v ní může pouze hostovat, protože hraje moc dobře. Při osmnácté chalupě dosahuje teprve naší úrovně.
Často s námi posedí u ohňů, kterých je o prázdninách stejně, jako je sobot.


V rodině Petra Němce - Neptuna, je ovšem jiná tradice. Naprostá většina hudebníků DYNOSAURŮ, jsou členové jeho velké rodiny. Nehrají spolu dlouho. Budou to asi dva roky. V Trávníku, v různém složení budou vystupovat asi po čtvrté. Jak se Petr nechal slyšet, jezdí k nám rádi. Jsou dobří. Mají za sebou již i jiná vystoupení.


Neptun zná a hraje víc jak stovku písniček. Na co si vzpomenete. I DYNOSAUŘI hrají dobře a všechno. Petr zpívá, hraje na kytaru a na foukačku. Oporu má v synovi Danielovi, který také zpívá a perfektně hraje na baskytaru. Na obrázku právě zpívá setra Petrova zetě, Milena Bačinová, vedle ní na kytaru hraje zeťák Honza Bačina, který také zpívá. A vpravo od něj hraje na mandolínu a zpívá jeho soused Renda.


Nesmíme vynechat benjamínka souboru, Davida Němce, Neptunova vnuka, který hraje na banjo, na kytaru, na harmoniku a na klavír. K radosti dědečka a samozřejmě i tatínka.
Občas si s nimi u nás zafouká i náš kapelník Forpas.


Restaurace v penzionu U Naděje není velká. A tak se stává, že pozdní příchozí hledá, kam si sednout. Ještě je třeba dodat, že nejde o prostý koncert. Hraje se dost písniček, kde se sborově přidají i ostatní účastníci. Je při tom i dost veselo. Je to též velmi přátelské setkání členů našeho Spolku.

Závěrem očekávaná dobrá zpráva. DYNOSAUŘI budou u nás v Trávníku vystupovat opět tradičně

2. ledna 2016, v restauraci penzionu U Naděje v 17. hodin.

Těšíme se na ně.

PF 2016

20. prosince 2015 v 10:08 | administrator |  AKCE SPOLKU

Žili mezi námi I.díl

19. prosince 2015 v 23:05 | administrator |  NAŠE AKTUALITY

V prosincovém vydání Zpravodaje města Cvikova byl zveřejněn článek Žili mezi námi. Jde o vzpomínky na významné osobnosti českého kulturního života, kteří po r. 1945, jako chalupáři, pobývali v Trávníku a Naději.
Pro ty z vás, kteří Zpravodaj nečetli, článek zveřejňujeme s doplňky, protože původní článek vyšel už v r. 2008 na blogu Trávník a věci okolo.


Mezi námi v Trávníku, ale hlavně v Naději, žila řada umělců a známých osobností. Pokusím se některé z nich připomenout. Podle pamětníků se do opuštěných chalup v Naději přistěhovala po válce skupina hudebníků - většinou z orchestru Národního divadla či České filharmonie. Byli to Šmejkalovi, Karochovi, Poštovi, Tesaříkovi či Perglovi.