SPOLKU Trávník a Naděje

Červen 2016

Ulice, silnice a cesty

4. června 2016 v 12:03 | chajda |  CVIKOVSKÉ NOVINKY
Jsou pro to, aby spojovaly lidi. Někdy ovšem je lidé taky musí přejít. Za tím účelem se zřizují přechody. Ty jsou vyznačeny zebrou a dopravními značkami na sloupkách po straně (ve městech někdy i chodeckými světly).

Když se zřídí, to je slávy. Zebry září bíle a jsou viditelné. Jako na tomhle obrázku z roku 2011.
Ovšem uplyne pár let, zebry se ojezdí a jen místní znalci vědí, že tam je přechod.

Nevím, kdo spravuje přechody na cvikovském náměstí, ale nepochybuji o tom, že místní zastupitelé po náměstí a přechodech občas jdou. Asi si pro nával úředních starostí nestačili všimnout, že jsou ty přechody jaksi méně viditelné (viz obrázky)
- od Žitavské ulice na ně řidiče upozorňuje alespoň dopravní značka,
v obráceném směru je to už horší, protože se sloupek se značkou pootočil tak, že je na značku přechodu vidět jen z ulice Komenského, z hlavního příjezdu nikoliv.
Pokud nejsou ve správě města, tak určitě zastupitelé mají blíž k jejich správci a mohlo je napadnout, že by se s tou neviditelností mělo něco udělat. Uvidíme …

Konečně nám zapršelo a tráva roste jako z vody. Na zahradách se s tím chalupáři vypořádají, ale kolem silnic a cest (v místních částech) je to práce pro silničáře a SMC. Těsně u cest asi chřástalové nehnízdí, tak na co čekat? Nevím, jestli ještě nezaměstnaní vykonávají povinně práce pro město, to by byl námět pro jejich práci. Ona ta vysoká tráva v některých místech docela zakrývá výhled za zatáčku.


V zatáčce u zrcadla při výjezdu ze Žitavské ulice směrem na Trávník je už pár let nálet (malé jasánky nebo javory), které také docela po pravé straně (kde se jim vyhýbají chodci), stíní výhled v okamžiku protijedoucímu vozidlu.
I na to náš Spolek na loňské schůzi upozorňoval představitele města.
Prý je to povinnost silničářů kraje (a asi i povinnost chodců, aby na to sami kraj upozornili).

Nesmělo by to ovšem dopadnout jako v jednom nejmenovaném městě, kde šéf tu partu dovezl na pracovní místo, aby tam zjistil, že s sebou nevzal lopaty. Tak si povzdechl, řekl, že pro ně zajede a ať se zatím ta parta o sebe opírá vzájemně.

Aktuální informace

2. června 2016 v 11:38 | administrator |  NAŠE AKTUALITY
Rádi zveřejňujeme informaci, kterou nám zaslal pan Carda.

Něco pro milovníky páry, dědečky s vnoučaty, nebo pro každého, kdo neví, co o víkendu.
Tuto sobotu 4.6. vyrazí na celodenní okružní po okolních tratích historický vlak pro veřejnost. Má to táhnout velká parní lokomotiva. Vlak vyráží ráno z Turnova směr Bakov nad Jizerou (možnost přestupu od pražského rychlíku), Doksy, Lípa. Zastavuje v Novém Boru, Svoru, Jedlové, Č.Kamenici. Odpoledne má stát skoro hodinu v Jablonném. Pak se vrací přes Liberec a Turnov do Bakova.
Možnost nástupu a výstupu by měla být snad v každé uvedené stanici.

http://www.imcplzen.cz/plakaty/20160604_rybicka.pdf

V odkazu je jízdní řád a další informace, jízdenky prodávají ve vlaku.