SPOLKU Trávník a Naděje

Červenec 2016

Jdtě se podívat

26. července 2016 v 18:22 | chajda |  HISTORIE

POPTALI JSME SE

12. července 2016 v 10:50 | administrator
Navštívili jsme ředitelství SMS (Služby města Cvikova). Sekání trávy v Trávniku kolem cest je v plánu na tento čtvrtek14.7. (opraveno, děkujeme) Předpokládáme, že se bude následně pokračovat do Naděje.


Využíváme přílžitosti k informaci, jak probíhá akce údržby trávníku na zahradě. Výsledek předešlých kroků k likvidaci mechu v trávníku a ozdravění trávníku jako takového, je více než uspokojivý. Mech na ošetřených plochách je tak potlačený, že prakticky zatím není vidět. Trávník je sekaný na výšku všech kol tak, že dosahuje čtyři centimetry. To určitě přispělo k celkovému ozdravení drnu. Je to vidět i na fotografii. Nebyl ale zlikvidován jitrocel a další "plevele". To ale u chalupářského trávníku nevadí.
Trávník má svěží barvu i nyní v červenci, je vyšší, ale rovnoměrně střižený, vypadá opravdu dobře.
Když je sucho, kropí se.

Okolo chalup cestička

11. července 2016 v 13:59 | chajda |  NAŠE AKTUALITY
a na ní se zelená travička. Přesně tak, protože SMC se zatím nedostalo k tomu, aby obecní cesty v Trávníku a Naději obsekalo. Jak jsem dnes viděl, někteří chalupáři, kteří mají větší pozemky, sousedící s cestami, už vzdali marné čekání a obsekali si cesty sami. Jinde to vypadá tak, jako na obrázku.
V Trávníku je cesta (ne jako jedna ze sta), ale od původního konzumu do kopce k vodárně. Tu někdy v polovině sedmdesátých let ji dokonce vyasfaltovali a jeden chalupář, který byl tehdy povoláním panský kočí, dodnes vzpomíná, že ji do kopce vyjel s šestsettrojkou skoro osmdesátkou!
Dnes už s na zbytcích asfaltu zelená zmíněná travička.A připomenu ještě odstavec z výroční schůze našeho spolku v r. 2015:
Největší letitý problém je nedodržování stanovené rychlosti pro motorová vozidla 40 km/h v celém úseku silničky Trávník-Naděje. Jako nejefektivnější se jeví instalace zpomalovacích prahů. Při předcházejícím jednání na obci p. starosta přislíbil instalaci jednoho prahu do prostoru u penzionu U Naděje.
A světe div se, tento příslib byl před týdnem splněn. Ale organizace práce krapet kulhá. Nejdřív byl totiž instalován práh, za pár dní přibyly sloupky pro dopravní značky, které práh označují, ovšem vlastní značky na sloupcích nejsou doposud. Z terasy penzionu U Naděje je možno sledovat prudké brzdění aut, jejichž řidiči na poslední chvíli práh spatří. Škoda, že to nesleduje občas někdo z pracovníků, odpovědných za instalaci prahu, protože by asi pře představě soudní žaloby za poškození vozidla neoznačeným zpomalovacím prahem tu organizaci práce popohnal.

Cyklobusy pro pohodlné

1. července 2016 v 13:10 | chajda |  NAŠE AKTUALITY
Je mezi námi pár cyklistů,kteří každý víkend vyrážejí na padesátikilometrové jízdy (však se o nich loni psalo, jak jeli až na Balt). Ti pohodlnější majnyní í možnost vyvézt se cklobusem (bus s přívěsem na 20 bicyklů) na kopec do Krompachu a odtud samospádem domů.


Cykloobus jezdí dvakrát denně z Nového Boru (10:15 a 16:55), v Trávníku zastavujepřibližně v půl jedenácté a v půl páte). V obráceném směru vyjíýdí z Krompachu v 11:00 a v 16:55, ale to asi pro nás není až tak zajímavé.
Cena za převoz jídzního kola je 25 Kč. Jezdí od začátku května do konce září.