SPOLKU Trávník a Naděje

Kotlíkové dotace - I.část

22. února 2017 v 18:24 | administrator |  NAŠE AKTUALITY

Kotlíkové dotace - Liberecký kraj


Informace pro chalupáře v Trávníku a NadějiOdbor regionálního rozvoje a evropských projektů
· ODBOR
o Kotlíkové dotace
Kotlíkové dotace
Po kliknutí na výše uvedené odkazy se Vám otevřou stránky s dalšími informacemi / dokumenty.

!! AKTUÁLNĚ !!

V současné době jsou finanční prostředky vyhlášeného programu vyčerpány, žádosti jsou ale dále přijímány do tzv. zásobníku projektů. V případě odstoupení některého ze žadatelů a uvolnění finančních prostředků budou žadatelé v zásobníku informováni o možném schválení dotace, a to v pořadí, ve kterém byly žádosti doručeny.
V současné době probíhají jednání s Ministerstvem životního prostředí o podmínkách vyhlášení dalšího kola kotlíkových dotací. Pokud uvažujete do budoucna o využití této dotace, zašlete nám Vaše kontakty na kotliky@kraj-lbc.cz, budeme Vás průběžně informovat.
Kotel Attack FD 25 kW (SVT 6503)
UPOZORNĚNÍ K VYÚČTOVÁNÍ
Výpisy z bankovního účtu nebo potvrzení o provedení platby, dokládající úhradu faktur, MUSÍ BÝT VŽDY OPATŘENA ORIGINÁLNÍM PODPISEM PŘÍJEMCE DOTACE (tj. žadatelem o kotlíkovou dotaci)!!! Originál bankovního výpisu si příjemce uschová pro případnou kontrolu. V případě, že jste již předložili průběžné/závěrečné vyúčtování bez podepsaného výpisu z bankovního účtu, budete vyzván k podpisu při kontrole vyúčtování.
Dále je nutné předložit mimo jiné i fotodokumentaci odpojeného (odříznutého) starého (původního) kotle.
Další informace k vyúčtování a realizaciRealizace, vyúčtování a změny projektu

"Objekt k bydlení" v Katastru nemovitostí

V případě, že nemá žadatel v katastru nemovitostí nemovitost vedenou pod pojmem "rodinný dům" nebo "bytový dům", musí prokázat kopií veřejnoprávního oprávnění (např. Kolaudační rozhodnutí, Kolaudační souhlas, oznámení o užívání stavby, rozhodnutí o změně užívání stavby, ověření projektové dokumentace a stanovení účelu užívání ve smyslu ust. § 125 SZ a další), že je nemovitost rodinným domem ve smyslu § 2 písm. a) bod 2. vyhlášky č. 501/2000 Sb., o obecných požadavcích na využití území, ve znění pozdějších předpisů.
1. pokud žadatelé/vlastníci nemovitosti nedohledají veřejnoprávní oprávnění, navštíví příslušný stavební úřad apožádají o vyhledání veřejnoprávního oprávnění v archivu stavebního úřadu.
2. Pokud stavební úřad potřebný dokument nenajde, vyzve žadatele/vlastníka nemovitosti o doložení projektové dokumentace, popř. po dohodě se stavebním úřadem pasport nemovitosti, na základě kterého je stavební úřad oprávněn ověřit skutečný účel užívání.
3. Pokud stavební úřad ověří účel užívání objektu, vydá žadateli/vlastníkovi nemovitosti sdělení, ve které potvrzuje účel užívání a v odůvodnění uvede na základě kterých dokumentů
4. Stavební úřad tuto novou skutečnost uvede do databáze a žadateli/vlastníkovi doporučí (není to však podmínkou kotlíkové dotace) přepis v Katastru nemovitostí.

!! UPOZORNĚNÍ !!

Veškeré informace o kotlíkových dotacích naleznete na těchto oficiálních stránkách Libereckého kraje:http://regionalni-rozvoj.kraj-lbc.cz/page1620/kotlikove-dotace.Liberecký kraj jako poskytovatel kotlíkových dotací v Libereckém kraji není správcem ani provozovatelem webových stránek www.kotlikovedotaceeu.cz. Pro podání žádosti/provedení registrace o kotlíkovou dotaci není potřeba se na žádných webových stránkách registrovat.
V případě jakýchkoli pochybností či dotazů se prosím obraťte na informační e-mailkotliky@kraj-lbc.cznebo telefon 485 226 579.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama