SPOLKU Trávník a Naděje

Malování kraslic v penzionu U Naděje

24. dubna 2017 v 9:53 | administrator |  AKCE SPOLKU
Na Velikonoční sobotu 15. dubna 2017 jsme pozvali děti z Trávníku a Naděje, aby si v penzionu U Naděje vyzkoušely různé techniky malování kraslic. Již v roce 2015, kdy jsme poprvé kraslice s dětmi malovali, se ukázalo, že se jim malování líbí.


Je tomu tak zejména pro to, že nám pomohla paní Chalašová z Trávníku, která má propracovanou vlastní techniku malování kraslic horkým barevným voskem. Není to tak jednoduché jak se zdá. Vosk na štětci přituhne a tak místo něj se používá špendlíková skleněná hlavička. A s tou to paní Chalašová umí a učila to i děti.


Protože se na pracovišti s voskem děti musely vystřídat, ale také pro to, že na malování přišly i děti mladšího předškolního věku, bylo třeba použít i jiné techniky, než malování voskem.A tak se použilo to co děti v tomto věku již umí. Malování vodovými barvami, ty starší pracovaly s temperami.Ale ke slovu přišly i pastelky. Ovšem ne na vyfouklá vajíčka, ale na jejich obrys na čtvrtce.
>

Jako vždy je barevná představivost dětí kouzelná v používání jejich oblíbených barev, bez ohledu na reálný svět. Takže ty starší měly kraslice s propracovaným zdobením a ty mladší zase s barevností a tvary ve svých představách. Dvě hodiny práce s barvami utekly jako voda.


Malá Stelinka si při fotografování musela stoupnout na židli, abychom jí s vajíčky mohli vyfotografovat. S vajíčky jí pomohla sestřenice, přesto je na nich hodně její práce. Namalovat svojí kraslici, třeba na papíře, nebyla tak jednoduchá práce. Za rok nám určitě i ti malí ukáží, co se naučily.


Ti dva kluci přišli s rodiči ze Cvikova náhodnou procházkou, a zastavili se v penzionu. Zapojili se rádi a jejich kraslice jsou v Brně. Na všech, kteří malovali kraslice bylo vidět, že tu práci mají rádi. Po celou dobu vládlo u kraslic kamarádské a přátelské ovzduší.
Protože v celé skupině dětí bylo hodně těch menších, můžeme se těšit na příští Velikonoce v r.2018. Věříme, že se naše setkávání u malování kraslic stane hezkou tradicí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lexa Canadsky | E-mail | 24. dubna 2017 v 17:02 | Reagovat

Uprimne gratuluji k vybornemu napadu takhle zabavit decka!!
V dnesni "moderni" dobe  bohuzel stale vice chybi
prave tradice z minulych dob  a tudiz se nedivim, ze tohle mile, spolecne malovani se detem moc zalibilo.
Preji vam vsem hodne stesti a radosti do dalsich let!
Axel, tez znamy coby LEXA.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama