SPOLKU Trávník a Naděje

Nostalgické čarodějnice.

10. května 2018 v 15:32 | administrator Vítek |  AKCE SPOLKU
"Pálení čarodějnic" ,na které nás pozval, do penzionu U Naděje, Osadní výbor v Trávníku a Naději a Spolek Trávník a Naděje, se v pondělí 30. dubna vydařilo. Bylo krásné počasí, v průběhu odpoledne a večera dorazilo asi šedesát účastníků často i s dětmi.

Upalování čarodějnic se konalo symbolicky, ale nové pokolení našich pomocníčků, v tomto případě s košťátkem, se k nim hlásilo. To košťátko jsme "upálili" ve prospěch buřtíků, které jsme si nad ohněm opekli.


"Pálení čarodějnic" bylo, stejně jako v loňském roce, společenskou příležitostí k popovídání si se sousedy a přáteli. Naše vzájemné kontakty se mezi Trávnickými a Nadějskými udržují "od samých počátků", protože od dětství zde probíhá průběžná migrace z "jihu na sever" a obráceně. Ale vítáme i ty, kteří do Trávníku a Naděje zavítají jen občas.


V minulých ročnících a i při jiných našich aktivitách, jsme měli i vlastní country muziku, která se pyšní názvem Trávnicko-Nadějský disharmonický orchestr, ale často jsme se spokojili i s velmi kvalitní produkcí Dynosaurů pod taktovkou principála Petra Němce, kterého vidíte i na obou fotografiích. Tentokrát ale hraje spolu s Matějem Churem a s jeho otcem. A šlo jim to opravdu velmi pěkně, takže jsme si společně i zazpívali.


Opékání čarodějnických buřtíků chvílemi dosahovalo "masového" rozměru. Materiálu bylo přichystáno dostatek.


O "život" přišlo sedmdesát buřtíků. Přežily jen dva a to díky tomu, že paní Lišková zde krájí vynikající pečenou šunkovou kýtu se vším, co k tomu patří. To však je již ta druhá část našeho setkání v Penzionu.
Manželé Liškovi po dlouhých letech ukončili v penzionu U Naděje svojí zdejší restaurační činnost. Celý areál byl prodán a nový majitel zde penzion s restaurací provozovat nebude.

Nejen ta vynikající šunka, ale i další dobroty přichystali Liškovi na společné rozloučení se s většinou z nás, kteří jsme do restaurace docházeli. Skupina našich "štamgastů" jim za to poděkovala.Hospůdka v penzionu již nebude. Spolu s tím zůstanou jen nostalgické vzpomínky nejen na dobu její existence, ale i na opravdu vyjimečně krásné panorama okolních Lužických hor, které je v tomto místě velmi krásné a nezapomenutelné.

Nezbývá než závěrem poděkovat všem účastníkům tohoto společného předmájového setkání sousedů i přespolních. Také všem těm, kteří i třeba malou měrou pomohli při organizaci celého odpoledne.
I když bude do budoucna podobná iniciativa Spolku i Osadního výboru bez penzionu U Naděje složitější, bude-li existovat i nadále pomoc členů a příznivců jako doposud, pak se mohou zdařit i mnohé další obdobné akce, jako byly "Čarodějnice" 2018.

Vít Stanislav
Předseda Spolku Trávník a Naděje
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama